Klára Nademlýnská

Po absolvovaní Střední školy oděvní v Praze v roce 1988 se vydala na zkušenou do Paříže, kde jako modelistka střihů a poté módní návrhářka rozvíjela svůj talent v luxusním „pret-a- porter“.

Od roku 1998 působí opět v Praze, kde založila vlastní značku „Klara Nademlynska“ s dámskou luxusní „pret-a-porter“. V témže roce otevřela autorský butik v Dlouhé ulici, navržený designéry Olgoj&Chorchoj.

V kolekcích Kláry Nademlynské je kladen velký důraz na kvalitu materiálů, krejčovské propracování, nápadité střihové řešení a ruční vypracování detailů. V jejích modelech se prolíná křehká ženskost s tradiční krejčovinou. Klára ráda míchá zdánlivě nespojitelné materiály a styly. Její inspirace často vychází z pánských obleků, lidových motivů a technik jako modrotisk, batika a výšivka. Modely jsou stylově jednoduché a čisté, plné ženskosti, moderní a nadčasové. Všechny modely jsou vyráběné v limitovaných počtech.

V roce 2001 se stává hlavní múzou a tváří značky Tereza Maxová.

V roce 2005 se kolekce rozšiřuje o autorskou bižuterii pod značkou „Klara“, která je inspirovaná motivy amuletů a dětských hraček.

Klářiny modely obléká řada známých osobností mezi něž patří Tereza Maxová, Tatiana Gregor Brzobohatá, Petra Kvitová, Aňa Geislerová, Tonya Graves, Libuše Šmuclerová, Leona Machálková a další.

Klara spolupracovala na projektech jako Stardance VI.řada s Českou televizí nebo několik let navrhovala exkluzivní část dámské kolekce pro značku Pietro Filippi.

Klára se podílí pravidelně na charitativních projektech pro Nadaci Terezy Maxové dětem, dětskou onkologickou kliniku Šance Olomouc nebo pro nadaci VIA.

Její modely z kolekce „Cosmos“ vytvořené k prezentaci na Expo 2010 v Shanghai jsou zastoupené ve sbírce UMPRUM muzea v Praze. Kolekce Kláry můžeme také vidět na řadě akcí např. Designblok, Mercedes Benz Prague Fashion Week nebo na privátních show-room prezentacích u nás i v zahraničí.

Scroll down